Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK

łańcuchy zimowe

szerokość
wysokość
średnica
Reifen
Topseller
DeltiGrip Deltigrip eco - Quality Snow Chain for your car
zł 126
DeltiGrip Deltigrip MATIC 80 - Quality Snow Chain for your car and SUV
zł 201
DeltiGrip DeltiGrip - Snow Chain Semi-Automatic
zł 285

Łańcuchy zimowe w opony-outlet.pl

Kiedy nadchodzi zima i niesprzyjające warunki jazdy większość kierowców standardowo przygotowuje samochód, wymieniając letnie opony i płyn na odpowiedniki zimowe. W warunkach jazdy miejskiej takie przygotowania są wystarczające. Jednak, jeżeli chcemy pokonywać zimowe bezdroże, konieczne są dodatkowe zabezpieczenia. Jazda na łańcuchach zimowych ma wiele zalet, na przykład, lepsze panowanie nad autem na oblodzonej drodze lub łatwiejsze pokonywanie odcinków zaśnieżonych. Jednak jazda z użyciem łańcuchów wymaga ograniczenia prędkości do 50 km/h i skraca okres eksploatacji opony.

Łańcuchy śniegowe – jak wybrać?

Kupując łańcuchy zimowe na koła, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar i model samochodu, ale również zalecenia i rekomendacje producenta. Najczęściej producenci zalecają konkretne parametry łańcuchów śniegowych. W przypadku niektórych modeli aut może się okazać, że producent zabronił zastosowanie łańcuchów śniegowych.

Na rynku dostępne następujące rodzaje łańcuchów śniegowych:

  • tradycyjne stalowe
  • z adapterem na felgę
  • tekstylne

Jak w przypadku większości części samochodowych, cena łańcuchów śniegowych znacznie się wacha. Droższe łańcuchy na opony mają dodatkowe rozwiązania, np. elementy napijające, specjalne mechanizmy do łatwiejszego demontażu. Na cenę również wpływają dodatkowe charakterystyki jak typ stali, gęstość siatki i inne.

Należy zwrócić uwagę czy łańcuchy śniegowe posiadają atesty i certyfikaty. Jest to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa jazdy, ale również wymóg prawny w niektórych państwach, np. Norwegii.

Łańcuchy zimowe – dlaczego można nam zaufać?

Dbając o twój komfort, proponujemy konfigurator łańcuchów zimowych, za pomocą którego dobierzesz najbardziej optymalne łańcuchy do swojego samochodu. Dodatkowo możesz wybrać jedną z trzech opcji dostaw, a zamówiony towar dostaniesz w ciągu 4-6 dni. W przypadku dodatkowych pytań, zawsze jesteśmy do twojej dyspozycji 24/7 : opony-outlet@delti.com