Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Koła kompletne: Przymierzalnia i konfigurator felg aluminiowych z oponami całorocznymi

Tutaj znajdziesz Przymierzalnia i konfigurator felg aluminiowych z oponami całorocznymi W naszej ofercie prezentujemy felgi aluminiowe renomowanego producenta Alcar. Marki felg AEZ, DEZENT, DOTZ i ENZO są znane i cenione w całej Europie. Zaufaj niemieckiej jakości! jako kompletne koło z oponą Państwa wyboru, zmontowane i wyważone z zestawem montażowym i homologacją lub tabelą zastosowań.

Czas realizacji zamówień - do 3-5 dni roboczych.

Wybór samochodu

Marka:
Klasa:
Year of manufacture / type:
Series / Version:

Alufelgi z oponami całorocznymi

Każdy miłośnik aut tuningowanych zdaje sobie sprawę z tego, jak na wygląd samochodu wpływają właściwie dobrane felgi. Zwykłe auto nagle zaczyna przyciągać wzrok, a kierowca zyskuje w oczach obserwatorów. Ale to nie wszystkie zalety felg aluminiowych. Produkty te świetnie sprawdzają się nie tylko latem ale również zimą. Oto fakty na temat alufelg z oponami całorocznymi.

Felgi aluminiowe dobrym wyborem na zimę

Jeśli do dziś jesteś zdania, że felgi aluminiowe to produkt, który sprawdzi się wyłącznie latem jesteś w błędzie. Opinia taka utrwaliła się ze względu na niszczenie obręczy aluminiowych pod wpływem środków, którymi posypuje się nawierzchnie ulic w okresie zimowym. Bywa, że uszkodzenia mechaniczne zintensyfikuje proces utleniania się alufelg, a w następstwie tego powłoki lakiernicze zostaną uszkodzone. Obręcze sprawdzonych marek przygotowane są na takie sytuacje i świetnie radzą sobie z trudnymi warunkami na zimowych nawierzchniach. Nowoczesne alufelgi pokryte są kilkoma powłokami „antykorozyjnymi”.

Wiele z nich bez problemu radzi sobie z zamontowanymi łańcuchami śnieżnymi, mimo że nie każde zestawienie felg z oponami całorocznymi daje takie możliwości. Pamiętaj, żeby kupować felgi renomowanych i uznanych na rynku producentów. Większość z nich gwarantuje perfekcyjny odlew, świetnie przygotowaną powierzchnię koła, pokrycie antykorozyjne i nie tylko. Jeśli dodatkowo zadbamy o właściwą pielęgnację alufelgi, ze spokojem można ją powiązać z oponą całoroczną i eksploatować bez obaw na wszystkich typach nawierzchni.

Alufelgi z oponami całorocznymi mają bardzo dobrą żywotność i twardość

Wśród kierowców panuje mit, jakoby alufelgi były bardziej miękkie niż te wykonane ze stali, a co za tym idzie, ich żywotność kończyła się zaskakująco szybko. To nieprawda. To właśnie stalowe felgi są bardziej miękkie i podatne na wszelkie uszkodzenia. Plastyczność felg aluminiowych jest tak naprawdę ich zaletą. W momencie uderzenia, felga aluminiowa odkształci się jednak nie pęknie! Dzięki temu, nie jesteśmy narażeni na gwałtowną utratę powietrza w oponie oraz na nagłą zmianę toru jazdy.

Felgi uznanych firm  poddawane są surowym testom wytrzymałościowym. Każdy prototyp przechodzi testy udarowe, testy wytrzymałości na zginanie oraz symulację obciążenia. Alufelgi prześwietlane są również promieniami rentgena, dzięki czemu możliwe jest wykrycie wad materiałowych na bardzo wczesnym etapie produkcji. Dodatkowo podobne testy przechodzi każda partia na krótko przed opuszczeniem fabryki. Produkty znajdziesz w ofercie sklepu opony-outlet.pl.