Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony bieżnikowane

Opony bieżnikowane, czyli jakie?

Opony bieżnikowane czyli tzw. nadlewki stały się popularne już prawie 20 lat temu. Jest to dobra alternatywa dla oszczędnych kierowców, którym zależy na jakości, a nie chcą wydawać kroci na nowe opony. W naszym sklepie internetowym opony-outlet.pl znajdziecie opony bieżnikowane zimowe, letnie oraz całoroczne, dostępne w szerokiej gamie rozmiarów. Bieżnikowanie to zabieg, w którym zużyta opona otrzymuje fabrycznie nowy bieżnik. Proces ten przeprowadza się:

  • na gorąco” poprzez nałożenie surowej mieszanki gumowej na przygotowany karkas i wulkanizację w specjalnej formie, w wysokiej temperaturze,
  • na zimno” poprzez połączenie opony z przygotowanym wcześniej bieżnikiem i wulkanizację w dużo niższej temperaturze.

Co to jest bieżnikowanie?

Bieżnikowaniu można poddać tylko opony do tego przeznaczone i posiadające bieżnik o głębokości minimum 2-3 mm. Tego typu opony cieszą się największą popularnością wśród aut ciężarowych. W przypadku ciężkich maszyn, co piąta sprzedawana opona to nadlewka. Co raz częściej znajdziemy je także w ofercie producentów marek premium. Użytkowanie opon bieżnikowanych przynosi wiele korzyści. Opony tego typu są tańsze o 30-50% w porównaniu z nowymi oponami. Dodatkowo pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji – opon nie trzeba wymieniać na nowe, można poddać je procesowi ponownego bieżnikowania.

Zazwyczaj opony bieżnikuje się tylko raz, ale w przypadku właściwie użytkowanych opon ciężarowych, proces ten można przeprowadzić nawet trzykrotnie. Kolejną zaletą jest zwiększone bezpieczeństwo - po zabiegu bieżnikowania opony mają głębszy bieżnik, przez co zagrożenie aquaplaningiem jest zredukowane. Opony bieżnikowane są także ekologiczne - bieżnikowanie nie jest tak obciążające dla środowiska, jak produkcja nowych opon. Nowa opona powstaje z prawie 29 litrów ropy, a bieżnikowana z niecałych 6l.

Możliwość montażu

Partnerski warsztat montażowy Zatroszczymy się również o dogodny montaż opon, gwarantując Państwu najlepszą jakość usługi, w bardzo korzystnej cenie.

Wszystko zawarte jest w cenie

Ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT oraz  koszt zapakowania i transportu na terenie Polski.

Kupuj on-line bez ryzyka:

  • Dajemy 2 lata gwarancji na nasze produkty
  • Masz możliwość zwrotu towaru w ciągu 30 dni
  • Przyjazne formy płatności
  • Bezpieczne składanie zamówienia – szyfrowanie SSL