Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Przymierzalnia i konfigurator felg aluminiowych

Tutaj znajdziesz Przymierzalnia i konfigurator felg aluminiowych W naszej ofercie prezentujemy felgi aluminiowe renomowanego producenta Alcar. Marki felg AEZ, DEZENT, DOTZ i ENZO są znane i cenione w całej Europie. Zaufaj niemieckiej jakości! z zestawem montażowym i homologacją lub tabelą zastosowań.

Czas realizacji zamówień - do 6 dni roboczych.

Wybór samochodu

Marka:
Klasa:
Year of manufacture / type:
Series / Version:

Alufelgi - zalety i wady

Jak sama nazwa wskazuje aluminiowe felgi samochodowe produkuje się z aluminium, który ma szerokie zastosowanie w sektorze kosmicznym. Materiał jest lekki i cechuje się wysoką wytrzymałością na obciążenia. Jednak przy zbyt dużym obciążeniu, felga aluminiowa po prostu pęka.

Bez wątpienia jedną z największych zalet alufelgi jest mniejsza waga. W zależności od rozmiaru, wzornictwa i innych parametrów felga aluminiowa jest o 20-50% lżejsza od felgi stalowej. Dlatego jazda samochodem staje się bardziej dynamiczna, zmniejsza się zużycie paliwa, mniej obciążone są elementy zawieszenia. Również mniejsza waga felgi, a ostatecznie i koła samochodowego powoduje, iż skraca się czas rozpędu i zatrzymania (hamowania) samochodu.

Budowa felgi aluminiowej jest bardziej otwarta, co sprzyja lepszemu chłodzeniu hamulców i zwiększa szansę skutecznego hamowania w sytuacjach krytycznych.

Mimo że felgi aluminiowe mniej korodują niż felgi stalowe, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, co pozwoli dłużej cieszyć się alufelgą i wydłuży czas eksploatacji.

Niewątpliwą zaletą aluminiowej felgi jest szeroki wybór stylistyczny oraz estetyczność, która idealnie współgra z nowoczesną stylistyką auta.

Jedną z największych wad alufelgi jest ich cena, która jest znacznie wyższa od ceny felgi stalowej. Ponadto dokonując zakupu należy zwrócić uwagę i upewnić się, że dokonujemy zakupu felg oryginalnych. Szczególnie należy o tym pamiętać, kiedy cena alufelgi jest znacząco niższa od ceny rynkowej lub ceny standardowej. Oczywiście, podróbka nie dorówna jakości oryginalnej felgi aluminiowej, a idealnym rozwiązaniem jest dokonanie zakupu w obecności specjalisty.

Jaką felgę należy wybrać? Ostateczna decyzja o zakupie felgi samochodowej należy do… kierowcy.

Konfigurator felg

Dbając o wygodę naszych klientów, opracowaliśmy przymierzalnie i konfigurator felg. Bazując na wprowadzonych danych (marka, model pojazdu, rok produkcji) konfigurator przeanalizuje bazę opony-outlet.pl i zaproponuje felgi samochodowe w różnych półkach cenowych. Dodatkowo felgi można filtrować za pomocą dodatkowych filtrów jak cena i producent.

W ofercie sklepu internetowego opony-outlet. pl znajdą Państwo felgi aluminiowe renomowanego producenta Alcar oraz takich marek jak AEZ, DEZENT, DOTZ i ENZO, które są szeroko znane i wysoko cenione w całej Europie. Zaufaj niemieckiej jakości!

Czas realizacji zamówień - do 6 dni roboczych. W przypadku jakichkolwiek zmian, informujemy Państwo niezwłocznie.