Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia
Wyszukaj opony
szerokość
wysokość
średnica
Reifen Finden
Odczytać wartości na aktualnej oponie 

Marka:
Klasa:
Year of manufacture / type:
Series / Version:

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony zimowe

Jeżeli nie jeździmy autem, zaopatrzonym w opony całoroczne, przy pierwszych kroplach jesiennego deszczu powinniśmy zmienić opony letnie na zimowe. Jednak cena nowych lub używanych opon samochodowych (nawet, jeżeli analizować oferty sklepów internetowych) stanowi jeden z największych wydatków dla kierowców, którzy zastanawiają się czy faktycznie należy posiadać dwa komplety opon.

Gdy za oknem temperatura zaczyna spadać, pada deszcz lub drogi są zaśnieżone, używanie zimowych opon ma priorytetowe znaczenie, przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Najważniejszą zaletą zimowych opon samochodowych jest wykonana ze specjalnej mieszanki guma, która charakteryzuje się niezmiennością przy bardzo niskich temperaturach, większą przyczepnością opony do nawierzchni oraz większą odpornością na mrozy. Przy temperaturze + 7 oC można już zamienić opony letnie na zimowe. Drugą charakterystyczną cechą opon zimowych jest specjalny profil z większą liczbą rowków, które gwarantują stabilność koła oraz większą przyczepność podczas prowadzenia pojazdu w warunkach zimowych.

Opony zimowe – rekomendacje

Ogólno przyjęty okres gwarancji na opony zimowe wynosi 5 lat. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie opon zimowych, należy zwrócić uwagę na opony samochodowe, na których jeździliśmy poprzedniej zimy:

  • głębokość rowków powinna wynosić min. 4 mm
  • przy wizualnej kontroli zimowe opony nie powinni posiadać żadnych pięknieć

Jeżeli opona zimowa nie spełnia danych wymagań, należy zadbać o zakup nowych opon zimowych. Dzisiaj kierowca, zastanawiając jakie opony zimowe wybrać, ma dostęp do wielu źródeł informacji. W Internecie można zapoznać się z testami opon zimowych znanych producentów w najpopularniejszych rozmiarach lub poczytać opinie na forach. Warto zasięgnąć opinii sąsiada lub kolegi z pracy. Po przeanalizowaniu wszystkich danych, spokojnie możemy kupić opony zimowe dla swojego 4-kołowego przyjaciela.

Kiedy należy kupić opony zimowe?

Idealnym rozwiązaniem jest zakup samochodowych opon zimowych jeszcze przed nastąpieniem zimy. Nawet jesienne miesiące mogą zaskoczyć kierowcę niską temperaturą lub mokrym śniegiem. W okresie nie zimowym, jeżeli mamy szczęście, możemy kupić dobre zimowe opony samochodowe znacznie taniej, korzystając z promocji lub obniżki cenowej w sklepie stacjonarnym lub internetowym.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.