Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony terenowe/4x4

Opony terenowe (4x4)

Kupiliśmy samochód terenowy, jesteśmy za kierownicą – marzenie się spełniło! A teraz należy kupić opony terenowe, co nie jest zadaniem łatwym. Zastanówmy się gdzie i jak będziemy jeździć. Jedni chcą pędzić w deszczu po bezdrożu, inni maksymalnie wykorzystać moc auta podczas jazdy autostradą, a trzeci kupili samochód terenowy ze względu na… status społeczny. I każdy kierowca ma inny cel.

Generalnie opony terenowe 4x4 można podzielić na:

  • MT (mud Terrain) – opony stworzone do jazdy w błocie. Charakteryzują się szczególną konstrukcją, głębokim i rzadkim bieżnikiem. Opony terenowe tego typu nie nadają się do jazdy po drogach asfaltowych ze względu na słabą przyczepność opony do powierzchni
  • AT (All terrain/uniwersalna) opona terenowa, która ma szerokie zastosowanie. Dobrze się sprawdza na różnych typach dróg, również w śniegu
  • AP opony terenowe – stworzone do jazdy po utwardzonej nawierzchni. Często takie opony używa się na pierwszy montaż w samochodach typu pick up

Opony terenowe 4x4 – na co zwracamy uwagę?

Dobierając opony do samochodu terenowego należy odpowiedzieć na szereg pytań. Na przykład, warto się zastanowić jaki budżet możemy przeznaczyć na zakup opon oraz w jakim terenie będziemy jeździć. Czy będziemy poruszać się tylko w okolicach czy zamierzamy pokonać większe odległości.

Idealnym rozwiązaniem jest zakup 3 kompletów - szosowe opony letnie i zimowe oraz opony terenowe. Z jednej strony spory wydatek na zakup 3 kompletów, z drugiej strony wydłużamy okres eksploatacji opon. Alternatywnym wyjściem jest posiadanie 2 kompletów opon – jakościowe opony całoroczne szosowe i opony terenowe. Możemy również zdecydować się na zakup jednego kompletu, ale bardzo dobrych opon wielosezonowych lub opon terenowych.

W przypadku samochodów terenowych rozmiar opon ma większe znaczenie niż w przypadku eksploatacji zwykłych samochodów osobowych. Jaki zatem rozmiar opony 4x4 wybrać? Najlepiej zasięgnąć opinii u fachowców lub kierowców podobnych terenówek.

Opony terenowe 4 x 4 – dlaczego warto nam zaufać?

Z myślą o wygodzie naszych klientów stworzyliśmy konfigurator opon terenowych, który zaproponuje najlepsze rozwiązania dla Państwa na podstawie uzupełnionych danych. Zakupić opony terenowe w opony-outlet.pl można online 24/7 z opcją dostawy pod wskazany adres lub do warsztatu współpracującego. Opony terenowe (letnie i zimowe) dostarczamy w ciągu 4-6 dni. W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy do dyspozycji: opony-outlet@delti.com

Możliwość montażu

Partnerski warsztat montażowy Zatroszczymy się również o dogodny montaż opon, gwarantując Państwu najlepszą jakość usługi, w bardzo korzystnej cenie.

Wszystko zawarte jest w cenie

Ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT oraz  koszt zapakowania i transportu na terenie Polski.

Solidny i  budzący zaufanie serwis:

  • Zamówienia on-line 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
  • Dostawa w ciągu 4-7 dni roboczych
  • Rozległa sieć serwisów partnerskich
  • Wybór spośród 3 opcji płatności