Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Dla większości kierowców standardem jest posiadanie dwóch kompletów opon – letnich i zimowych. Sezonowa jazda na odpowiednich oponach gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo, ale wiąże się z dodatkowymi czynnościami (wizyta u mechanika w celu wymiany) i kosztami (np. koszty wymiany opon). Jakie są zalety posiadania kompletnych kół (opony i felgi)?

Może się zdarzyć, że w naszym garażu nie możemy znaleźć potrzebnego narzędzia i mamy wrażenie, że brakuje wolnego miejsca, co może być spowodowane tym, że garaż jest nadzwyczajne mały. W takiej sytuacji osobne przechowywanie opon i felg może być kłopotliwe, a czasami wręcz niemożliwe. Kompletne koła zajmują tyle miejsca, co same opony, a kierowca łatwiej utrzyma porządek w garażu.

Posiadając opony z felgami i minimalne umiejętności , jesteśmy w stanie samodzielnie wymienić opony, bez konieczności wizyty u mechanika, tym samym oszczędzając pieniądze. A jeżeli zdecydujemy się wymienić kompletne koła u mechanika, to i tak za taką usługę zapłacimy mniej.

Pewnie niejednokrotnie pogoda zaskoczyła niejednego kierowcę i potrzebując wymienić opony, musimy czekać w długiej kolejce u mechanika. A z samodzielną wymianą kompletnych kół poradzi praktycznie każdy kierowca.

Jak dbać o kompletne koła?

Po zakupie opon i felg należy odpowiednio o nie dbać, w ten sposób przedłużymy nie tylko okres eksploatacji, a również zadbamy o własne bezpieczeństwo. Kompletne opony należy regularnie czyścić. Ponieważ powietrze utrzymuje ciężar samochodu, należy systematycznie sprawdzać poziom ciśnienia w oponie. Zbyt niskie ciśnienie spowoduje szybsze zużycie felgi. Okres, kiedy jeździmy samochodem, również wpływa na żywotność koła. Opony zimowe powinny być używane tylko w okresach zimnych. Przy zewnętrznej temperaturze poniżej 7C, możemy opony letnie zamienić na opony zimowe. Jazda na oponach letnich w okresie zimowym jest decyzja nieodpowiedzialną, która wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Dodatkowo kierując samochodem z odpowiednimi oponami, po prostu troszczymy się o środowisko.

Konfigurator felg i opon

W celu ułatwienia wyboru i zakupu kompletnych kół proponujemy konfigurator, który poprowadzi Państwo przez proces doboru odpowiedniego zestawu felg i opon z uwzględnieniem marki, modelu oraz rocznika samochodu. W zakładce zamówienie Państwo mogą zapoznać się ze szczególną charakterystyką opony.

W opony-outlet. pl przygotowaliśmy maksymalnie pełną ofertę kompletnych kół (felgi + opony), która nie tylko przedstawia najpopularniejsze marki , a również charakteryzuje się atrakcyjną relacją ceny do jakości. W ten sposób Państwo maksymalnie dostosują wybór opony z felgą jak do swoich wymagań, tak i budżetu.