Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia
Wyszukaj opony
szerokość
wysokość
średnica
Reifen Finden
Odczytać wartości na aktualnej oponie 

Marka:
Klasa:
Year of manufacture / type:
Series / Version:

Zamówienie uproszczone
Icons-a
Wybierz rozmiar
Icons-b
Wybierz oponę
Icons-c
Zamówienie

Opony całoroczne i wielosezonowe

Z nadejściem zimy lub lata kierowcy samochodów zastanawiają się jakie opony kupić – letnie, zimowe czy całoroczne. Każdy kierowca bez wątpienia chciałby kupić opony dobrej jakości, cena których przyjemnie by zaskoczyła. Pomimo, że jest więcej zwolenników opon letnich i zimowych, to z roku na rok grono sympatyków opon całorocznych stale się powiększa. Bezspornie opony całoroczne posiadają wiele zalet. Jedną z największych zalet jest nie tylko możliwość zaoszczędzenia w budżecie domowym lub firmy, ale również dokonanie zakupu tylko jednego kompletu opon. Również kierowca samochodu zaoszczędzi czas i pieniądze, rezygnując z regularnych wizyt w warsztacie związanych z koniecznością wymiany opon letnich i zimowych. Zaoszczędzimy także miejsce w garażu, ponieważ nie musimy przechowywać drugiego kompletu opon. I pozostaje tylko odpowiedzieć na pytanie - czy opony wielosezonowe mogą zastąpić opony letnie i zimowe, które jednak mają inne parametry techniczne?

Opony całoroczne – kiedy idealnie się sprawują?

Wielosezonowe opony posiadają specjalną strukturę, dzięki łączeniu i uśrednieniu materiałów. Opony całorocznie idealnie sprawują się w regionach, gdzie zimą temperatura nie spada poniżej 5°C (przy większych opadach śniegu całoroczna opona poradzi sobie gorzej), a temperatura letnia nie przekracza 40°C (przy większych temperaturach guma szybciej się zużywa na rozgrzanym asfalcie). Jednak takie wymagania dotyczą tylko kierowców, którzy pokonują setki kilometrów. Jeżeli jeździmy wyłącznie po mieście, to opony całoroczne będą idealnym rozwiązaniem.

Większość producentów opon całorocznych deklaruje dobrą przyczepność niezależnie od pory roku. Jednakże pogoda lubi nas zaskakiwać i każdy z nam pamięta czasy, kiedy śnieg pojawił się 20 września lub w okresie świąt wielkanocnych. Dlatego korzystanie z opon zimowych zimą, a z letnich latem nie zawsze jest rozwiązaniem optymalnym.

Więc kiedy należy kupić opony całoroczne? Naszym zdaniem, jeżeli nie ma możliwości kupna dobrych opon zimowych, to wtedy jest sens kupić dobre opony wielosezonowe. Jeżeli jeździmy tylko po mieście i ryzyko jazdy po śniegu jest znikome, jest to również dobry powód, aby zastanowić się nad zakupem dobrych opon całorocznych.

W innych przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie zakup opon samochodowych dedykowanych.

Opony wielosezonowe - dlaczego warto nam zaufać?

Rozumiejąc jak ważne jest bezpieczeństwo i komfort jazdy, sklep opony-outlet.pl proponuje opony samochodowe wielosezonowe tylko sprawdzonych producentów, które spełniają kryteria odpowiedniej jakości i ceny.

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.