Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony do samochodów ciężarowych

Opony ciężarowe

Zaczynając od właścicieli firm transportowych, a kończąc mechanikami , wszyscy zdają sobie sprawę z odpowiedzialności w zakresie profesjonalnego i odpowiedniego doboru opon do samochodów ciężarowych. Osoba w obuwiu niewłaściwego rozmiaru nie jest w stanie dobrze wykonywać obowiązki zawodowe, tak i samochód ciężarowy z nieodpowiednimi oponami, nie jest w stanie bezpiecznie dostarczyć ładunku.

Opony do aut ciężarowych – na co zwrócić uwagę?

Podstawą odpowiedniego doboru opon do samochodów ciężarowych jest wiedza. Zanim zostanie dokonany zakup opon do ciężarówek, należy dokładnie przeanalizować szczegóły eksploatacji samochodu ciężarowego. Należy uwzględnić typ dróg i powierzchni oraz charakterystykę miejscowości, po której będzie przemieszczać się ciężarowy samochód. Również powinien być przeanalizowany charakter ładunku, rodzaj i poziom obciążenia.

Na wybór opon do aut ciężarowego wpływ mają następujące czynniki:

  • rodzaj miejscowości (miasto, wieś, kombinowany)
  • rodzaj i jakość powierzchni (twarda, z kamieni, asfalt, bezdroże i inne)
  • rodzaj usługi transportowej (przewóz towarów (sypkich, ogólnych, dużych gabarytów, etc), obsługa rolnictwa, transport dalekobieżny i inne)

Każdy producent stosuje własne oznaczenie opon do samochodów ciężarowych. Niekiedy możemy znaleźć oznaczenia w nazwie modelu opony ciężarowej, czasami oznaczenie jest podane w symbolu bieżnika. W sytuacji, kiedy nie możemy znaleźć odpowiedniego oznaczenia opony, należy sprawdzić katalog lub odwiedzić stronę producenta opon do ciężarówek.

Opony do samochodów ciężarowych posiadają dodatkowe oznaczenie w celu określenia pozycji opony w zależności od jej przeznaczenia:

  • D - opony do montażu na oś napędową
  • T - opony do montażu z rzeźbą bieżnika na oś wleczoną
  • F - opony do montażu na oś prowadzącą

Opony do samochodów ciężarowych – dlaczego warto nam zaufać?

W trosce o komfort naszych klientów, opracowaliśmy konfigurator opon do aut ciężarowych. Uzupełniając podstawowe dane techniczne opony ciężarowej, system opony-outlet.pl zaproponuje optymalne rozwiązania w dobrej relacji jakość-cena. Ponadto kupując opony do ciężarówek w opony-outlet.pl, Państwo mają pewność, iż są to dobre opony, pochodzące od sprawdzonych producentów.

Dostarczamy opony do samochodów ciężarowych w ciągu 4-6 dni. Proponujemy różne formy płatności i różne rodzaje dostawy. W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy do dyspozycji: opony-outlet@delti.com

Rabat logistyczny

Jeśli potrzebuje Państwo większą ilość opon do samochodów ciężarowych (powyżej 10 sztuk), prosze napisać na adres: oponytanio@delti.com

Solidny i  budzący zaufanie serwis:

  • Zamówienia on-line 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
  • Dostawa w ciągu 4-7 dni roboczych
  • Rozległa sieć serwisów partnerskich
  • Wybór spośród 3 opcji płatności