Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Status zamówienia

Opony przemysłowe – Pneumatyczne

Opony do zadań specjalnych

Opony pozostają w stałym kontakcie z podłożem, dlatego stawia się im wiele wymagań. Opony pneumatyczne mają przede wszystkim zapewniać komfort  jazdy po nierównych terenach, nawet z dużą prędkością. Opony te wypełnia się  gazem pod ciśnieniem - z reguły azotem, dawniej stosowano powietrze. Opony bardziej zaawansowanych maszyn  wypełnia się elastomerem lub wykonuje się je w całości z gumy. Opony przemysłowe pneumatyczne dzielą się na diagonalne i radialne. Pierwsze są starszą konstrukcją wykorzystywaną obecnie tylko w specjalistycznych maszynach.

Opony diagonalne zbudowane są z kliku warstw ułożonych w charakterystyczny sposób, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia i zapewniają stabilność. Drugie odznaczają się niskimi oporami toczenia i wysokimi przebiegami. Prawie całkowicie wyparły opony diagonalne. Siatka nylonowa została w nich zastąpiona kordem metalowym. Zabieg ten zwiększył wytrzymałość opon i przełożył się na lepszą amortyzację. Opony radialne charakteryzują się też większą żywotnością.

Ogumienie odporne na gwałtowne manewry

Przemysłowe opony pneumatyczne wykorzystywane są m.in. do wózków widłowych, gdzie konieczny jest bezpieczne i precyzyjne przewożenie ładunku. Od opon oczekuje się wytrzymałości i niezawodność – muszą sprawdzić się podczas wykonywania gwałtownych manewrów, częstej zmiany kierunków jazdy, naprzemiennego przyspieszani i hamowania. Wyróżnia je także duża nośność. Jeszcze niedawno wybór producentów opon pneumatycznych był bardzo ograniczony. Obecnie znalezienie odpowiednich opon do sprzętu przemysłowego, które będą i wysokiej jakości, i w dobrej cenie, nie stanowi większego problemu, ułatwi to bogata oferta sklepu opony-outlet.pl.

Opony do pojazdów specjalnych renomowanych producentow

Opony przemysłowe do <br>pojazdów specjalnychTeraz znajdziesz u nas również szeroką gamę opon wielkogabarytowych począwszy od opon do wózków widłowych po opony do maszyn budowlanych oraz przyczep.

rabat logistyczny

Jeśli potrzebujesz większą ilość opon przemysłowych, do pojazdów specjalnych oraz ciągników (powyżej 10 sztuk), napisz na adres: rabat logistyczny

Solidny i  budzący zaufanie serwis:

  • Zamówienia on-line 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
  • Dostawa w ciągu 4-7 dni roboczych
  • Rozległa sieć serwisów partnerskich
  • Wybór spośród 3 opcji płatności